Jakie rośliny doniczkowe sprawdzą się w słabo oświetlonych pomieszczeniach

Tagi: brak tagów
2023-03-06
Jakie rośliny doniczkowe sprawdzą się w słabo oświetlonych pomieszczeniach

Rośliny doniczkowe są nie tylko dekoracyjnymi elementami wnętrza, ale także wprowadzają do naszych domów zdrowy klimat. Niestety, nie każde pomieszczenie jest odpowiednio doświetlone, co stanowi problem dla wielu roślin. Jeśli poszukujesz roślin, które będą piękne i zdrowe, nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach, zastanów się nad jednymi z poniższych propozycji.

Sansewieria

Sansewieria, znana także jako wężownica, to popularna roślina doniczkowa. Jest to jedna z najlepszych roślin do słabo oświetlonych pomieszczeń, ponieważ potrzebuje bardzo mało światła, aby przetrwać. Sansewieria jest bardzo łatwa w pielęgnacji i jest odporna na suszę. Wymaga niewielkiej ilości wody i dobrze rośnie w różnych warunkach.

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat to roślina doniczkowa, która dobrze radzi sobie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Jest to roślina, która wymaga bardzo mało uwagi i jest łatwa w pielęgnacji. Skrzydłokwiat jest także odporny na suszę i ma piękne, kwiatowe kwiaty.

Maranta

Maranta to piękna roślina doniczkowa, która wymaga bardzo mało światła. Jest to roślina, która lubi wilgoć i dobrze rośnie w warunkach wilgotnych. Maranta ma piękne liście, które nadają pomieszczeniu naturalny wygląd.

Pilea

Pilea, znana także jako „roślina pieniążka”, to roślina doniczkowa, która dobrze radzi sobie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Wymaga niewielkiej ilości wody i dobrze rośnie w różnych warunkach. Pilea ma piękne, zielone liście i jest bardzo łatwa w pielęgnacji.

Begonia

Begonia to roślina doniczkowa, która dobrze radzi sobie w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Wymaga niewielkiej ilości wody i dobrze rośnie w warunkach wilgotnych. Begonia ma piękne, kwiatowe kwiaty i jest łatwa w pielęgnacji.

Przeczytaj również

Kwiaty cięte to piękne i popularne akcenty dekoracyjne, które często używane są jako prezent dla bliskiej osoby. Ich urok utrzymuje się jednak przez ograniczony czas….

Ogród 2023-03-12

Żółte kwiaty to wspaniałe rozwiązanie dla ogrodu. Dodają w nim koloru i słońca, a także przyciągają pszczoły i motyle. Jednak niektóre rośliny żółte mogą być…

Ogród 2023-03-02

Zastanawiasz się, co można zrobić ze starego roweru? Jeśli posiadasz ogród, to bardzo fajnym pomysłem będzie wykorzystanie go jako kwietnik. Możesz pomalować go na jeden…

Ogród 2022-07-24